sohbetsenle

Şehirler arası sohbet

316 0 admin
mIRC - IRC Uncategorized 22 Nisan 2021, Perşembe

Şehirler arası sohbet ile herkese merhaba. Şehirler arası sohbet dedim çünkü bugün konumuz mesafeler. Zaman zaman kaybettiklerimiz ve zamanla neler kazandıklarımız.
Gençligimizde uzun yola çıkmayı severdik. Yeni bir şehir yeni yerleşim yerleri görmek upuzun bitmeyecek yollar heyecanlandırıcı.   Yolculuklarımıza ya bir kitap ya bir gazete ya bir bulmaca eşlik ederdi. Ellerinde tesbih çeken birkaç yaşlı dede nine, dudakları dua ile kıpraşan bize göre daha dindar orta yaş insanlarla yolculuğumuz devam ederdi.    Ara ara yan yana oturup sohbet eden kimselerin sesleri bozardı sessizliği, kulak kabartır konuyu anlamaya çalışırdık.

sohbetsenle

Şehirler arası sohbet

Teknoloji ile tanışmakla beraber arkadaşlıkların dostlukların kurulduğu o uzun şehirlerarası yolculuklarda önemini kaybetti. Yani yolculuklar elbette var fakat,   Şimdi kimse yanında oturanı tanımıyor. Hayırlı yolculuklar diyerek söze başlanmıyor.   Herkesin elinde akıllı telefonlar ya facebook, messenger müzikle ya sosyal medyada yani chat sohbet içinde yada oyunda zamanı israf etmekle meşgul.Ne ülkemin göz alıcı güzelliklerini görmeye hevesli gençler ne kitap satırlarında kaybolan gençler var. Hayatımızın baş köşesine oturttugumuz olmayınca çok büyük eksiklik hissettiğimiz telefonlarımız yolculuk boyunca eşlik ediyor bize.
Hal böyle olunca tutkuevi içinde sohbet etmeden geçemiyor insan.
Bazen ben diyorum tık tık tık ben geldim komşu şehirlerarası sohbetin en kolay ve en güzel hali. Kolay erişim imkanıyla her zaman her yerde muhabbet edebilme imkanı sizlerle    Doğal dokuyu görebilme, tefekkür edebilme dostluklar kurabilme imkânımızda böylece elimizden uçup giderken bir çare chat ile yakalamaya çalışıyoruz işte.
Yolunculuğun sonunda ise varacağımız yere ulaşıyor olmamın rahatlığı ayrı bir keyif. Tutulan bacaklar uyuşan ayaklar için artık rahat bir nefes alma vaktidir.  Her zaman söylenen bir söz vardır”nerde o eski günler” deriz  Ayni şeyi yolculuklar içinde yineleyelimNerdeee o eski yolculuklar…

sohbetsenle

Şimdi yolculuk ederken

Şimdi yolculuk ederken hepimiz bi irc sohbet sitesinde yada oyunda şehirler arası yolculuk su gibi nasıl geçer anlamıyoruz bile.
Sizde belki böyle bir anda şehirlerarası sohbet için sohbetesin adresinde bizimle olabilirsiniz.
Bugünlük hoşçakalın yeniden görüşmek ümidiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.